Fundacja Klub Jeździecki „ZBYSZKO”

Cele i zasady działania Fundacji.

Celami Fundacji są:
  • Inicjowanie, rozwijanie, wspieranie i propagowanie kultury fizycznej i sportu.
  • Organizowanie i wspieranie aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
  • Podejmowanie działań na rzecz ochrony życia i zdrowia ludzkiego.
  • Prowadzenie działalności terapeutycznej, w tym zwłaszcza z wykorzystaniem metod leczniczych z udziałem zwierząt.
  • Upowszechnianie jeździectwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Upowszechnianie i organizowanie sportowej jazdy konnej.
  • parajumpers dunjacka

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
  • Nieodpłatną hodowlę koni.
  • Nieodpłatną działalność edukacyjną, szkoleniową, wydawniczą i badawczą.
  • Prowadzenie nauki jazdy konnej.
  • Udział w zawodach jeździeckich, propagowanie współzawodnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  • Nieodpłatne organizowanie zawodów jeździeckich.
  • Organizowanie i prowadzenie działalności terapeutycznej oraz rehabilitacyjnej z wykorzystaniem hipoterapii.
  • Aktywizacja osób niepełnosprawnych.
  • Organizowanie wczasów i kolonii dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Organizowanie imprez integracyjnych, powiązanych z prezentacją koni i jazdą konną.
  • Prowadzenie nieodpłatnej działalności hodowlanej, w szczególności organizowanie i udział w wystawach hodowlanych.
  • Udzielanie koni innym podmiotom w celu propagowania jeździectwa, sportowej jazdy konnej, koni, zaprzęgów, itp.
  • Organizowanie imprez zamkniętych oraz masowych w celu propagowania jazdy konnej.
  • Udział o organizacja imprez hodowlanych.
  • Nieodpłatny obrót końmi w celu zapewnienia właściwego stanu klubu jeździeckiego i należytego stanu hodowli.
  • Współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie wymienionym w celach działania Fundacji.
  • Hodowlę koni.

Fundatorem Klubu oraz organizatorem jest
Centrum Sportowo Rekreacyjne „ZBYSZKO”
cpng