Sport KJ ZBYSZKO

with Brak komentarzy

ZAPRZĘGI

Po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu zaprzęgowego i otrzymaniu nominacji do Kadry Narodowej przez  Sebastiana Bogacza , wszystkie przygotowania zostały podporządkowane startowi na Mistrzostwach Świata w Lipnicy . W ciągu trzech lat pracy udało się złożyć dwie pełne pary koni : ELANO B i EVERT FAN A HARTSTUN – rezerwowy PARYS  oraz GERARD i GERBEN – rezerwowy DYLANO .

Cykl przygotowawczy obejmował 10 zawodów , z czego 7 Międzynarodowych –   Kladruby , Bendorai , Olustvere ,Altenfelden i Beckbeergen . Dzięki zwycięstwom i II msc na Litwie i w Estonii , nasz zawodnik Sebastian Bogacz , zajmuje obecnie VII miejsce w światowym rankingu FEI .W rankingu tym znajduje się także Rafał Wojtacha , startujący z zakupionym ze stajni ZBYSZKO wałachem ELGER .

Sebastian Bogacz wydaje się być pewniakiem na tegorocznych Mistrzostwach Świata .Liczymy bardzo , że o drodze do Lipnicy ustrzeli jakiś medal na Mistrzostwach Polski w Ptakowicach !!!!!!

 

SKOKI

Po sprzedaży podstawowego konia stajni ZBYSZKO , wałacha Carewicza i pojawieniu się grupy pięciu młodych koni , zmieniły się priorytety startowe stajni . Nasi zawodnicy Andriei Shalohin i Olga Sorokina zrezygnowali prawie całkowicie ze startów na zawodach Międzynarodowych , ponadto postanowiliśmy nie uczestniczyć w tym roku w rozgrywkach Polskiej Ligi Jeździeckiej , koncentrując się na zawodach dla młodych koni. Dla Naszych młodziaków najważniejszy będzie start na MPMK-B w Drzonkowie i SCZMK w Olszy.

Najlepszym 4 – latkiem okazał się jak dotychczas ogier KWPN IOWA ( Zavall VDL ,Dresina po Indoctro) , który w konkursach kwalifikacyjnych uzyskał dwukrotnie noty za styl skoków po 8,3 i 8,4 pkt na zawodach w Olszy , Drzonkowie i Bogusławicach.Nie tak spektakularnym ale równie obiecującym koniem okazał się ISCO (Quasimodo VD Molendreef , Nalve po Burgraff ) , który regularnie uzyskiwał noty 8,0 i 7,9 pkt na zawodach w Olszy , Drzonkowie , Salio i Bogusławicach..Pomimo tego że późno rozpoczęła starty , talent swój potwierdziła także ILLOUCHIN NH ( Zapatero VDL ,Tereedom VDL/Baloubet du Rouet) , uzyskujac raz notę 8,2 oraz dwukrotnie notę 8,0 na zawodach w Olszy i Salio.

Miłym akcentem okazało się zakwalifikowanie do MPMK-B konia wyhodowanego w Naszej stajni , wałacha BOLGHERI ZK (Nice Boy , Bryza po Palant) , który w walce z zachodnimi importami dwukrotnie uzyskał noty 8,0 i trzykrotnie 7,9 na zawodach w Olszy , Drzonkowie i Bogusławicach .

Klub Jeździecki ZBYSZKO to nie tylko młode konie .W konkursach Średniej i Dużej Rundy , sporymi sukcesami ( w tym i wygranymi w konkursach C i CC ), mogą pochwalić się klacze FARGITA , CHOCO LADY i CORINA .Ta ostatnia rozpoczęła w tym roku starty w konkursach Grand Prix i obecnie wyrosła na konia nr 1 w stajni .Miejmy nadzieję że jej kariera będzie rozwijać się w takim stopniu , ze z czasem będzie w stanie konkurować w konkursach CC na zawodach Międzynarodowych.