PODSUMOWANIE 2017 ROKU

 

Powozimy się troszeczkę .. czyli podsumowanie sezonu 2017 ZAPRZĘGI !!!
Po zakończeniu sezonu 2016 i otrzymaniu nominacji do Kadry Narodowej przez Sebastiana Bogacza , wszystkie przygotowania zostały podporządkowane startowi na Mistrzostwach Świata w Lipnicy . W ciągu trzech lat pracy udało się złożyć dwie pełne pary koni : ELANO B & EVERT FAN HARTSTUN – rezerwowy PARYS oraz GERARD & GERBEN – rezerwowy DYLANO .

Przygotowania … mnóstwo pracy .. cykl przygotowawczy obejmował 10 zawodów .. w tym 7 Międzynarodowych efekt :

✔️ Mistrzostwa Polski Zaprzęgów Parokonnych – Zawody Zaprzęgowe OJ LANDO Ptakowice 2017 , Sebastian Bogacz / luzak Karolina Olszewicz i Patryk Prais , konie : Gerard & Gerben & Dylano zostali brązowymi medalistami !!!
✔️ Mistrzostwa Świata Par , Lipnica 2017 , Sebastian Bogacz / luzak Patryk Prais , konie : Gerard & Gerben , pokonał jako jedyny zawodnik , parkur na podwójne ZERO i został zwycięzcą w konkursie zręczności MISTRZOSTW ŚWIATA !!
✔️ Sebastian Bogacz znalazł się w zestawieniu KLAS MISTRZOWSKICH nadawanych przez PZJ za sezon 2017

Pozostali zaprzęgowcy z Naszego Klubu , także mięli rok pełen pracy :

✔️ Krzysiek Maciak debiutował czwórkami na CAVALIADA Poznań 2017 !!
✔️ Adam Rak i Asia WłodarczykStado Ogierów w Bogusławicach to tylko rozgrzewka …:)
✔️ KLASA PIERWSZA PZJ dla reprezentanta KJ ZBYSZKO Bartosza Złotego

WIELKIE podziękowania dla Wszystkich kibiców , St.Hippolyt , OVER HORSE – doskonała opieka nad Naszymi koniskami i dla Wszystkich którzy przez cały rok byli z Nami !!

A teraz parę słów na temat sekcji skokowej KJ Zbyszko 2017 .

Po sprzedaży podstawowego konia stajni ZBYSZKO , wałacha Carewicza i pojawieniu się grupy pięciu młodych koni , zmieniły się priorytety startowe stajni . Nasi zawodnicy Andrei Shalohin i Olga Sorokina zrezygnowali prawie całkowicie z e startów na zawodach Międzynarodowych , koncentrując się na zawodach dla młodych koni .
Zawodnicy Naszego Klubu brali udział w prawie 40 zawodach różnej rangi , na terenie całego kraju .
Startowały konie obyte z zawodami , promowaliśmy konie nabyte i naszej hodowli .
Ciężko z pośród tylu startów wybrać te najważniejsze , każde zawody przynosiły wiele emocji i nauki . Postaramy się w skrócie przedstawić te które dostarczyły Nam nowe puchary 🙂

✔️ Cavaliada Lublin , Cavaliada Warszawa – Andrei Shalohin i Epoka – SMALL ROUND – II m-ce , Olga Sorokina i Fargita – VENUS VS MARS – III m-ce
✔️ BALTICA TOURAndrei Shalohin i Choco Lady – CSI2*Gold Tour Finał – I m-ce , Olga Sorokina i Epoka -CSI1*Silver Tour Finał – IV m-ce
✔️Debiuty ….. najlepszym 4-latkiem okazał się IOWA który w konkursach kwalifikacyjnych uzyskał dwukrotnie noty za styl skoków po 8,3 i 8,4 pkt na zawodach w Olszy , Drzonkowie i Bogusławicach
ISCO regularnie uzyskiwał noty 8,0 i 7,9 . Pomimo tego że późno rozpoczęła starty , talent swój potwierdziła także ILLOUCHIN NH , uzyskując raz notę 8,2 oraz dwukrotnie notę 8,0 na zawodach w Olszy i Salio
✔️Miłym akcentem okazało się zakwalifikowanie do MPMK-B konia wyhodowanego w Naszej stajni , wałacha BOLGHERI ZK
✔️Mistarzostwa Polski – Halowy Puchar Polski – w kategorii Halowy Puchar Dzieci – Maja Marchwicka , zdobyła ZŁOTO !!
✔️Halowy Puchar Polski – Dąbrówka – w kategorii OPEN , zwyciężyła Samanta Forlini
✔️ Wiktoria Matusiak – Nasza MŁODA KREW , zdobyła 3 KLASĘ SPORTOWĄ , która umożliwiła jej starty w konkursach kl . P i N . I tak …w Salio Wiktoria i Alces w konkursie kl P – I m-ce , Michałowice – III m- ce , w konkursach kl N – Mistrzostwa Regionu – Bogusławice – I -m-ce
✔️ Michałowice Andrei Shalohin i Corina – CC1Grand Prix – I m-ce , Andrei Shalohin i Choco Lady – Średnia Runda – I m-ce !!
✔️ Cavaliada Poznań – Olga Sorokina i Epoka – Small Round – III m-ce
✔️ Cracovia Szary Equestrian ShowAndrei Shalohin i Choco Lady – CSI1*Silver Round – II m-ce
✔️Swój debiut miały konie : Juka , Orlik i Hersyli – efekt ciężkiej pracy Mateusz Leszczyński i Pauliny Jassa . Mateusz Leszczyński i Juka w Salio w konkursie kl L – I m-ce .

No i półka z pucharami się ugina , my kibice , cieszymy się z każdego wyniku  Będąc z Naszymi sportowcami można obserwować jak wiele pracy , wyrzeczeń , dyscypliny i serca wkładają by osiągnąć wynik
Podziękowania dla Wszystkich którzy kibicują , jeżdżą na zawody i wspierają jak tylko mogą .
Perfect Horse Polska oczywiście cały rok z Nami , zawodnicy prezentują się perfekcyjnie !!
Co czeka Nas w 2018 ???
Plan jest .. obserwujcie , kibicujcie , bądźcie z Nami … będzie się działo 🙂

To wszystko to tylko przedsmak tego co będzie działo się w Centrum Sportowo-Rekreacyjne „ZBYSZKO” w 2018
Podziękowania dla Perfect Horse Polska , przez cały rok prezentowaliśmy się świetnie 🙂
Dziękujemy Wszystkim którzy są z Nami  , to Wy tworzycie to miejsce i dajecie energię do działania !!!

Sport KJ ZBYSZKO

ZAPRZĘGI

Po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu zaprzęgowego i otrzymaniu nominacji do Kadry Narodowej przez  Sebastiana Bogacza , wszystkie przygotowania zostały podporządkowane startowi na Mistrzostwach Świata w Lipnicy . W ciągu trzech lat pracy udało się złożyć dwie pełne pary koni : ELANO B i EVERT FAN A HARTSTUN – rezerwowy PARYS  oraz GERARD i GERBEN – rezerwowy DYLANO .

Cykl przygotowawczy obejmował 10 zawodów , z czego 7 Międzynarodowych –   Kladruby , Bendorai , Olustvere ,Altenfelden i Beckbeergen . Dzięki zwycięstwom i II msc na Litwie i w Estonii , nasz zawodnik Sebastian Bogacz , zajmuje obecnie VII miejsce w światowym rankingu FEI .W rankingu tym znajduje się także Rafał Wojtacha , startujący z zakupionym ze stajni ZBYSZKO wałachem ELGER .

Sebastian Bogacz wydaje się być pewniakiem na tegorocznych Mistrzostwach Świata .Liczymy bardzo , że o drodze do Lipnicy ustrzeli jakiś medal na Mistrzostwach Polski w Ptakowicach !!!!!!

 

SKOKI

Po sprzedaży podstawowego konia stajni ZBYSZKO , wałacha Carewicza i pojawieniu się grupy pięciu młodych koni , zmieniły się priorytety startowe stajni . Nasi zawodnicy Andriei Shalohin i Olga Sorokina zrezygnowali prawie całkowicie ze startów na zawodach Międzynarodowych , ponadto postanowiliśmy nie uczestniczyć w tym roku w rozgrywkach Polskiej Ligi Jeździeckiej , koncentrując się na zawodach dla młodych koni. Dla Naszych młodziaków najważniejszy będzie start na MPMK-B w Drzonkowie i SCZMK w Olszy.

Najlepszym 4 – latkiem okazał się jak dotychczas ogier KWPN IOWA ( Zavall VDL ,Dresina po Indoctro) , który w konkursach kwalifikacyjnych uzyskał dwukrotnie noty za styl skoków po 8,3 i 8,4 pkt na zawodach w Olszy , Drzonkowie i Bogusławicach.Nie tak spektakularnym ale równie obiecującym koniem okazał się ISCO (Quasimodo VD Molendreef , Nalve po Burgraff ) , który regularnie uzyskiwał noty 8,0 i 7,9 pkt na zawodach w Olszy , Drzonkowie , Salio i Bogusławicach..Pomimo tego że późno rozpoczęła starty , talent swój potwierdziła także ILLOUCHIN NH ( Zapatero VDL ,Tereedom VDL/Baloubet du Rouet) , uzyskujac raz notę 8,2 oraz dwukrotnie notę 8,0 na zawodach w Olszy i Salio.

Miłym akcentem okazało się zakwalifikowanie do MPMK-B konia wyhodowanego w Naszej stajni , wałacha BOLGHERI ZK (Nice Boy , Bryza po Palant) , który w walce z zachodnimi importami dwukrotnie uzyskał noty 8,0 i trzykrotnie 7,9 na zawodach w Olszy , Drzonkowie i Bogusławicach .

Klub Jeździecki ZBYSZKO to nie tylko młode konie .W konkursach Średniej i Dużej Rundy , sporymi sukcesami ( w tym i wygranymi w konkursach C i CC ), mogą pochwalić się klacze FARGITA , CHOCO LADY i CORINA .Ta ostatnia rozpoczęła w tym roku starty w konkursach Grand Prix i obecnie wyrosła na konia nr 1 w stajni .Miejmy nadzieję że jej kariera będzie rozwijać się w takim stopniu , ze z czasem będzie w stanie konkurować w konkursach CC na zawodach Międzynarodowych.